POLONICA CAMP 2020 – BAŁTYK

INFORMACJE OGÓLNE: 

TERMIN:  12.07-25.07.2020

MIEJSCE:  Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy Edukacji Ekologicznej w Piaskach

LICZBA UCZESTNIKÓW: 60 OSÓB

GRUPY WIEKOWE: 7-10; 11-14; 15-18 lat

PODSTAWOWY KOSZT KURSU: 2 590 PLN


LOKALIZACJA

Piaski to malownicza miejscowość położona na samym końcu Mierzei Wiślanej, tuż przy granicy z Rosją.

Długie piaszczyste plaże, czyste morze oraz bliskość Zalewu Wiślanego oraz Morza Bałtyckiego (Mierzeja Wiślana ma w tym miejscu szerokość zaledwie 800 m) to największe zalety Piasków.

Nowa Karczma – miejscowość, którą założono w miejscu dzisiejszych Piasków została przysypana przez wędrujące piaski (wydmy) w początkach XIX wieku i właśnie temu zawdzięcza swoją nazwę. Zmiana ta miała charakter bardziej społeczny niż administracyjny i dlatego trudno jest powiedzieć czy Piaski to Piaski, czy może Nowa Karczma, a może już tylko Krynica Morska?
Wiadomo na pewno, że miejscowość jest oazą ciszy i spokoju. Czysty las, długa piaszczysta plaża, łagodnie opadające dno morskie i cieplejsza niż na zachodnim wybrzeżu Bałtyku woda zachęca do słonecznych kąpieli i spacerów nagradzając najbardziej spostrzegawczych Gości żywicznym skarbem – bursztynem.  Ten przepiękny “koniec świata” urzeka wszystkich, którzy cenią sobie ciszę, spokój oraz bliskość natury.

W Piaskach znajdują się dwa sklepy spożywcze, 3 restauracje, kawiarnia serwująca domowe ciasta oraz wypożyczalnia rowerów.

 

ZAKWATEROWANIE:

Na samym końcu Piasków pośród przepięknego, mieszanego lasu znajduje się Ośrodek Edukacji Ekologicznej. To miejsce, do którego chętnie wracamy – duży, ponad 1,3 hektarowy ogrodzony teren, bliskość morza (zaledwie 500 m, spacer piękną, leśną ścieżką), bogate zaplecze rekreacyjne, a także wszechobecna cisza i spokój, to czynniki, które szczególnie cenimy podczas obozów Polonicy.

W tym roku uczestnicy obozu Polonica zostaną zakwaterowani w nowiutkich 5-6 osobowych domkach (termin oddania domków, to wiosna 2020) o powierzchni około 36 m².
W każdym z nich znajdują się dwie sypialnie oraz część wspólna z miejscem do spania dla max. dwóch osób. Ponadto w każdym domku znajduje się łazienka z prysznicem oraz toaletą.

Co istotne teren ośrodka jest ogrodzony.


W PROGRAMIE MIĘDZY INNYMI:

 • gry i zabawy integracyjne oraz językowe
 • 2 godziny lekcyjne nauki języka polskiego
 • rowery, sporty wodne, gry zespołowe na świeżym powietrzu
 • wycieczki piesze po okolicy
 • ogniska, dyskoteki
 • wycieczka do Parku Rozrywki Nowa Holandia
 • niecodzienne zwiedzanie Gdańska i okolic

PROGRAM JEST ORIENTACYJNY I MOŻE ULEC ZMIANIE. 


DOJAZD:

W cenie kursu nie jest uwzględniony dojazd – każdy z uczestników dojeżdża na miejsce kursu we własnym zakresie. Oferujemy jednak zorganizowanie dojazdu i powrotu z miejsca odbywania kursu jako usługę dodatkowo płatną. 

 

Dojazd może odbywać się z następujących miast:

 • Warszawa (dodatkowy koszt: 100 PLN / w jedną stronę)
 • Wrocław (dodatkowy koszt: 120 PLN / w jedną stronę; min. 5 uczestników)
 • Kraków (dodatkowy koszt: 120 PLN / w jedną stronę; min. 5 uczestników)
 • Poznań (dodatkowy koszt: 120 PLN / w jedną stronę; min. 5 uczestników)

 
CENA

Cena podstawowa kursu: 2 590 PLN/osobę

Cena zawiera: zakwaterowanie (13 noclegów), 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja), całodobowy dostęp do wody pitnej, całodobową opiekę wykwalifikowanych opiekunów oraz kierownika, 2 godziny lekcyjne języka polskiego (2 x 45 minut) dziennie, ubezpieczenie KL do kwoty 2 000 PLN i NNW do kwoty 10000 PLN, opiekę ratownika wodnego na kąpielisku, opiekę medyczną (w ramach ubezpieczenia KL), dwie wycieczki zgodnie z programem oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera: dojazdu, wydatków osobistych, posiłków i napoi nie uwzględnionych w ofercie i umowie, innych świadczeń i atrakcji nie uwzględnionych w programie, ofercie i umowie.

MASZ PYTANIA? CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ?

Zapraszamy do kontaktu mailowego (info@polonica.edu.pl) lub telefonicznego (0048 508 245 112).

 

Zapisz się przez poniższy formularz.
W odpowiedzi otrzymasz wiadomość z niezbędnymi dokumentami.  

Translate »