POLONICA CAMP 2019

INFORMACJE OGÓLNE: 

TERMIN:  21.07 – 03.08.2019

MIEJSCE:  O.W. Mazury, Krzyże

LICZBA UCZESTNIKÓW: 70 OSÓB

GRUPY WIEKOWE: 7-10; 11-14; 15-18 lat

PODSTAWOWY KOSZT KURSU: 2 490 PLN


LOKALIZACJA

Krzyże to niewielka wieś położona na skraju puszczy Piskiej, zaledwie 25 km od Mikołajek. Pierwsze wzmianki o wsi sięgają 170 roku. Skąd pochodzi nazwa miejscowości? Jedna z wersji nawiązuje do kształtu krzyża, jaki tworzy w tym miejscu jezioro Nidzkie z zatokami Zamordeje Wielkie i Małe. Inna powołuje się na niemiecką nazwę wsi Kreuzofen, der Kreuz – krzyż, der Ofen – piec. Pierwszymi osadnikami, jacy tu przybywali byli smolarze, którzy wypalali drewno.

Poza sezonem spokojna i cicha wieś, zamieszkała przez zaledwie 60 osób, w okresie wakacyjnym cieszy się popularnością zachowując mimo wszystko swój unikalny charakter.

ZAKWATEROWANIE:

Położony pośród mazurskich lasów nad brzegiem rezerwatu ciszy – Jeziora Nidzkiego, Ośrodek Wypoczynkowy Mazury, to miejsce do którego uwielbiamy wracać. Bogata oferta rekreacyjna, wachlarz możliwości spędzania czasu, bliskość jeziora, ale także wszechobecna cisza i spokój, to czynniki, które szczególnie cenimy podczas obozów Polonicy.

W tym roku uczestnicy obozu Polonica zostaną zakwaterowani w 4 osobowych domkach. W każdym z nich znajdują się dwie dwuosobowe sypialnie oraz różnej wielkości część wspólna. Ponadto w każdym domku znajduje się łazienka z prysznicem oraz toaletą.

Co istotne, teren Ośrodka jest zamykany oraz monitorowany!


W PROGRAMIE MIĘDZY INNYMI:

 • gry i zabawy integracyjne oraz językowe
 • 2 godziny lekcyjne nauki języka polskiego
 • rowery, sporty wodne, gry zespołowe na świeżym powietrzu
 • żeglarstwo, kajaki
 • ogniska, dyskoteki
 • wycieczka do Mikołajek i Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie
 • zwiedzanie Wilczego Szańca

PROGRAM JEST ORIENTACYJNY I MOŻE ULEC ZMIANIE. 


DOJAZD:

W cenie kursu nie jest uwzględniony dojazd – każdy z uczestników dojeżdża na miejsce kursu we własnym zakresie. Oferujemy jednak zorganizowanie dojazdu i powrotu z miejsca odbywania kursu jako usługę dodatkowo płatną. 

 

Dojazd może odbywać się z następujących miast:

 • Warszawa (dodatkowy koszt: 100 PLN / w jedną stronę)
 • Wrocław (dodatkowy koszt: 120 PLN / w jedną stronę)
 • Kraków (dodatkowy koszt: 120 PLN / w jedną stronę; min. 5 uczestników)
 • Poznań (dodatkowy koszt: 120 PLN / w jedną stronę; min. 5 uczestników)

 
CENA

Cena podstawowa kursu: 2 490 PLN/osobę

Cena zawiera: zakwaterowanie (13 noclegów), 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja), całodobowy dostęp do wody pitnej, całodobową opiekę wykwalifikowanych opiekunów oraz kierownika, 2 godziny lekcyjne języka polskiego (2 x 45 minut) dziennie, ubezpieczenie KL do kwoty 2 000 PLN i NNW do kwoty 10000 PLN, opiekę ratownika wodnego na kąpielisku, opiekę medyczną (w ramach ubezpieczenia KL), dwie wycieczki zgodnie z programem oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera: dojazdu, wydatków osobistych, posiłków i napoi nie uwzględnionych w ofercie i umowie, innych świadczeń i atrakcji nie uwzględnionych w programie, ofercie i umowie.

MASZ PYTANIA? CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ?

Zapraszamy do kontaktu mailowego (info@polonica.edu.pl) lub telefonicznego (0048 508 245 112).

 

Zapisz się przez poniższy formularz.
W odpowiedzi otrzymasz wiadomość z niezbędnymi dokumentami. 

Translate »